YEMEKHANEMİZ

Aynı anda 60 öğrenci, öğretmen ve çalışanlara hizmet verebilen geniş, nezih ve hijyenik yemekhanemiz mevcuttur.

KUM HAVUZU

Çocuklar kum ile oynarken hayali kuleler, yollar, köprüler, şehirler, arabalar, bebekler vb. yaparlar. Bu çocukların yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini destekler.

Çocukların dokunma duyuları gelişir, grup içinde paylaşma ve iş birliğini öğrenirler. Ayrıca kumu avucuna alma, kovaya koyma, kürek ile kovaya koymaları sonucu küçük kas becerileri artar.

Kum oyunları oynarken kum ıslatılarak kürek, tırmık, kova, plastik bardaklar kullanılarak çocuğun eğlenceli vakit geçirmesi sağlanır.

OYUN BAHÇEMİZ

Oyun parkları çocuklar için temiz hava, egzersiz ve eğlence demektir. Oyun deneyimi kazanma, psiko-motor gelişimi, sosyal duygusal gelişimi etkilediği gibi zihin ve dil gelişimini de etkiler. Oyun çocuk için ciddi bir iştir. Çocuk oyun oynadıkça becerileri artar, yetenekleri, hayal güçleri gelişir ve deşarj olurlar.

KAPALI OYUN ALANI

Uygulayarak ve yaşayarak öğrenme büyüyen çocuk anaokulu eğitiminin vazgeçilmez ilkesidir. Bu doğrultuda; öğrencilerimize doğayla iç içe olmalarını sağlayacak özel bir alan sebze bahçesi olarak düşünülmüştür.

Çiçek, fidan ve bitkileri daha iyi tanımaları ve bunların ekimi, sulanması ve bakımı sorumlulukları çocuklara aittir. Yaşadığımız çevreye nasıl sahip çıkabilir ve koruyabiliriz sorularını birlikte yanıtlıyoruz. Böylece çevreye ve doğaya karşı duyarlı ve hassas bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

SPOR SALONU

Doruk Anaokulu olarak amacımız bedenini doğru bir şekilde kullanabilen, hareketlerini uygun şekilde kontrol edebilen ve kişilik gelişiminde temel öğesi olan özgüvenini kazandırmayı hedefliyoruz.

SATRANÇ ALANI

Satranç tahtası, insan zihnin jimnastik salonudur.

MÜZİK ATÖLYESİ

Okul öncesi dönemdeki çocukların, piyano ve müzik dersi aldıklarında zeka kat sayısında %50 ile %80 arası artış görülmüştür.

REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ

Okul öncesi dönemdeki çocuklara özel bünyemizde rehberlik ve psikolojik danışma hizmetimiz bulunmaktadır.

MONTESSORİ MİNİK ŞEFLER ATÖLYESİ

Okulumuzda her sabah öğrenci odaklı, merkeze öğrenciyi alan ve esnek bir eğitim sistemi mevcuttur.

OKUL SERVİSİ

Okulumuzun bünyesinde ayrıca okul servis aracı ve profesyonel yardımcı personel bulunmaktadır.